Jíst příliš mnoho nebo příliš málo může naznačovat přítomnost deprese. Někteří lidé se obracejí na jídlo pro pohodlí, zatímco jiní ztratí chuť k jídlu nebo jí méně kvůli špatné náladě. Takové změny v příjmu potravy mohou způsobit, že osoba začne přibírat nebo hubnout. Dramatické změny hmotnosti mohou depresi také zhoršit, protože mohou ovlivnit sebevědomí člověka.

bosé nohy

Jiné spánkové návyky

Existuje silná souvislost mezi náladou a spánkem. Nedostatek spánku může přispět k depresi a deprese může ztížit spánek. Nedostatek spánku vede k přejídání. Podle světové organizace zaměřené na kvalitu spánku, je u lidí s nespavostí desetkrát vyšší pravděpodobnost deprese než u lidí, kteří se spánkem problém nemají. Přílišný spánek může být také známkou toho, že člověk může mít depresi.
dlouhovláska na lavici

Užívání drog nebo alkoholu

Někteří lidé s poruchami nálady mohou pít alkohol nebo požívat drogy, aby si poradili se svými pocity smutku, osamělosti nebo beznaděje.

Únava

Cítit se příliš unavený je velmi častým příznakem deprese. Některé výzkumy naznačují, že více než 90% lidí s depresí zažívá únavu. Přestože se všichni občas cítí unavení, lidé, kteří mají těžkou nebo dokonce přetrvávající únavu – zejména pokud to doprovázejí i jiné příznaky – mohou mít skrytou depresi.

Nucené štěstí

Někdy lidé označují skrytou depresi jako „usměvavou depresi“. Je to proto, že osoba, která skrývá své příznaky, se může ve společnosti druhých přetvařovat a „obléct se“ do šťastné tváře/nálady. Může však být obtížné držet krok s tímto nuceným štěstím, jelikož maska ​​může sklouznout kdykoliv a nečekaně, a člověk se může vrátit tam, kde byl a může začít vykazovat známky smutku, beznaděje nebo osamělosti.

Ztráta koncentrace

Když se osoba během rozhovorů tzv. „vypne“, přestane vnímat nebo ztratí myšlenkový tok, může to naznačovat problémy s pamětí a soustředěním, což je běžný příznak deprese.